ABL8RPS24100 - regulated SMPS - 1 or 2-phase - 100..500 V - 24 V - 10 A, Schneider Electric
- Product Code: ABL8RPS24100
output voltage
24 V DC
rated power in W
240 W
power supply output current
10 A
inrush current
<= 30 A FOR 2 MS
cos phi
0.68 AT 240 V
power dissipation in W
31 W
holding time
>= 120 MS AT 400 V
connections - terminals
REMOVABLE SCREW TERMINAL BLOCK FOR DIAGNOSTIC RELAY CONNECTION CAPACITY 2 X 2.5 MM
mounting support
35 X 15 MM SYM DIN RAIL
depth
140 MM
height
143 MM
width
85 MM