• AZ5DE025 - Cable end twin insulated 2x2 5mm² medium size grey dispenser-pack NF, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range of product
LINERGY
product or component type
CABLE END
cable end size
MEDIUM
standards
NF C 63-023
type of packing
DISPENSER PACK
quantity per set
5 SETS OF 50
cable cross section
2.5 MM
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
cable end type
TWIN CONDUCTOR
additional information
WITHOUT MARKER TAG HOLDER
colour
GREY
bezel material
HALOGEN-FREE PLASTIC
tube material
COPPER CONFORMING TO ISO 1337
number of cables
2
AWG gauge
AWG 14
bezel size
DM 4.2 X 7.8 MM
tube diameter
3.2 MM
length
18.5 MM
tube length
10 MM
CAD overall width
8 MM
CAD overall height
4 MM
CAD overall depth
18.5 MM