• ETK10150E - Ultra - installation trunking - 101 x 50 mm - plastic - white - 2 m, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range of product
ULTRA
cabling installation system
TRUNKING
product or component type
INSTALLATION TRUNKING
colour tint
WHITE - RAL 9010
quantity per set
16 M
type of packing
PROTECTIVE FOIL
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
compartment partitioning
1 COMPARTMENT
trunking dimension
101 X 50 MM
device composition
FRONT COVER
trunking material
PLASTIC
front opening size
75 MM
fixing mode
screw-fixed
material
PVC POLYVINYL CHLORIDE
length
2000 MM
height
101 MM
width
50 MM