• EZC630N3600N - circuit breaker Easypact EZC630N - TMD - 600 A - 3 poles 3d, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
market segment
SMALL COMMERCIAL
device short name
EASYPACT EZC630N
circuit breaker name
EASYPACT EZC630N
poles description
3P
[In] rated current
630 A 40 DC
[Ui] rated insulation voltage
690 V AC 5060 HZ CONFORMING TO IEC 60947-2
[Ue] rated operational voltage
250 V DC CONFORMING TO IEC 60947-2
breaking capacity code
N
breaking capacity
HIC 25 KA AT 277480 V AC 5060 HZ CONFORMING TO NEMA AB1
[Ics] rated service breaking capacity
ICS 18 KA 440 V AC 5060 HZ CONFORMING TO IEC 60947-2
trip unit rating
400 A 50 DC