• KBB40ABG44TW - Canalis - feed unit for KBB - 40A - left mounting - DALI compatible - white, Schneider Electric
product or component type
FEED UNIT
BAR MATERIAL
ALUMINIUM
[Ie] rated operational current
25 A
mounting location
LEFT
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
protection type
WITHOUT PROTECTION
[Ue] rated operational voltage
230..400 V
connections - terminals
TERMINAL BLOCK - PG 21 - SCREW CLAMP CONNECTOR FOR 6...10 MM
control type
COMMUNICATING
number of circuits
2
provided equipment
END COVER
mounting mode
BY CLIPS
mounting support
BUSBAR
standards
IEC 60439-2
width
244 MM
depth
103.5 MM
height
75.5 MM