• KBC10DCC21Z - Canalis - tap-off unit - 10 A - phase selection - pre-wired - equipped GST18i3, Schneider Electric
  • On Request Ex Tax:
MAIN CHARACTERISTICS
range of product
CANALIS
range
CANALIS
product or component type
TAP-OFF UNIT
device short name
KBC
product compatibility
KBA
device application
LIGHTING
range compatibility
Canalis KBA
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
[Ue] rated operational voltage
230..240 V
[Ui] rated insulation voltage
690 V
[Ie] rated operational current
10 A AT 35 DC
network frequency
50 60 HZ
protection type
WITHOUT PROTECTION
electrical connection
PRE-WIRED WITH SO5Z1Z1-F - 3 X - GST 18I3 FEMALE 1.5 MM - 1 M LONG
busbar trunking polarity
L1+N+PE
tap-off unit polarity
L1+L2
tap-off unit connector type
WITH PHASE SELECTION
standards
EN IEC 60439 2
width
1 M
depth
62 MM
height
60 MM