• KBC10DCS301 - Canalis - tap-off unit - 10 A - fixed polarity - pre-wired - L3+N - brown, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range of product
CANALIS
range
CANALIS
product or component type
TAP-OFF UNIT
device short name
KBC
product compatibility
KBA
device application
LIGHTING
range compatibility
Canalis KBA
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
[Ue] rated operational voltage
230..240 V
[Ui] rated insulation voltage
690 V
[Ie] rated operational current
10 A AT 35 DC
network frequency
50 60 HZ
protection type
WITHOUT PROTECTION
electrical connection
PRE-WIRED WITH SO5Z1Z1-F - 3 X 1.5 MM - 0.8 M LONG
busbar trunking polarity
L1+N+PE
tap-off unit polarity
L3+N
tap-off unit connector type
WITH FIXED POLARITY
tap-off lock colour
BROWN
standards
EN IEC 60439 2
width
55 MM
depth
12.5 MM
height
42 MM