• KBC16DCB22 - Canalis - tap-off unit - 16 A - phase selection without protection - yellow, Schneider Electric
[Ui] rated insulation voltage
690 V
[Ie] rated operational current
16 A AT 35 DC
busbar trunking polarity
L2+L1+L3+PE
tap-off unit polarity
L1+L2
tap-off unit connector type
WITH PHASE SELECTION
tap-off lock colour
YELLOW
width
168 MM
depth
33 MM
height
53 MM