• KNT63ABT4 - Canalis - feed units for KNT - 63 A - mounting in the center - communicating, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range
CANALIS
range of product
CANALIS
product name
KN
product or component type
FEED UNIT
BAR MATERIAL
ALUMINIUM
product compatibility
KN
[Ie] rated operational current
40 A
mounting location
CENTRAL
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
protection type
WITHOUT PROTECTION
[Ue] rated operational voltage
230..500 V
connections - terminals
TERMINAL BLOCK FOR 16 MM FLEXIBLE
control type
COMMUNICATING
number of circuits
1
provided equipment
END COVER
mounting mode
BY CLIPS
mounting support
BUSBAR
standards
IEC 60439-2
width
535 MM
depth
71 MM
height
92 MM