• KSA1000ZJ4 - Canalis - electrical and mechanical jointing unit - 1000 A, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range
CANALIS
range of product
CANALIS
product name
KS
product or component type
ELECTRICAL+MECHANICAL JOINTING
product compatibility
KS
[Ie] rated operational current
1000 A
offer type
SPARE PART
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
device application
MEDIUM POWER DISTRIBUTION
[Ue] rated operational voltage
230..690 V
control type
WITHOUT
number of circuits
1
standards
IEC 60439-2
width
276 MM
depth
117 MM
height
167 MM