• LE3D18P7 - TeSys LE - enclosed star-delta starter - 18 A - 230 V AC coil, Schneider Electric
[Ie] rated operational current
18 A AC-3
motor power kW
11 KW AT 220 V AC 5060 HZ
[Uc] control circuit voltage
230 V AC 5060 HZ
width
186 MM
height
348 MM
depth
175.5 MM