LVR05250A40T - Anti Harmonic detuned reactor25kvar 210Hz (4.2) 5.7% 50Hz 400V, Schneider Electric
- Product Code: LVR05250A40T
reactive power rating
25 KVAR AT 400 V AC 50 HZ
network rated voltage
400 V AC 50 HZ
power losses (max)
200 W
value of inductance
1.227 MH
fundamental current rating
36.1 A
RMS current rating
44 A
2 A AT 250 V AC 50 HZ
fixing center
200 X 125 MM
height
220 MM
width
240 MM
depth
160 MM