• 88083 - Lateral Connection Downstream Block for Compact NSX400-630 4P, Schneider Electric
  • On Request Ex Tax:
MAIN CHARACTERISTICS
range of product
PRISMA P
range
PRISMA
product name
PRISMA P
product or component type
CONNECTION TRANSFER ASSEMBLY
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
poles description
4P
installation description
CUBICLE - WIDTH 600 MM
enclosure nominal height
2000 MM
installed device
Prisma : withdrawable Polyfast - side connection
[Ie] rated operational current
630 A
[In] rated current
NO RENDITION
quantity per set
SET OF 1
height
171 MM
width
220 MM
depth
55 MM