• EZC250N3225 - circuit breaker Easypact EZC250N - TMD - 225 A - 3 poles 3d, Schneider Electric
[In] rated current
250 A 40 DC
[Ui] rated insulation voltage
690 V AC 5060 HZ CONFORMING TO IEC 60947-2
[Ue] rated operational voltage
550 V AC 5060 HZ CONFORMING TO IEC 60947-2
breaking capacity
18 KA AT 277480 V AC 5060 HZ CONFORMING TO NEMA AB1
[Ics] rated service breaking capacity
ICS 10 KA 440 V AC 5060 HZ CONFORMING TO IEC 60947-2
trip unit rating
225 A 50 DC
electrical durability
category A : 5000 cycles 415 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2
connection pitch
35 MM
height
165 MM
width
105 MM
depth
60 MM