• KBB40ABD44TW - Canalis - feed unit for KBB - 40A - right mounting - DALI compatible - white, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range
CANALIS
range of product
CANALIS
product or component type
FEED UNIT
BAR MATERIAL
ALUMINIUM
product compatibility
KBB
[Ie] rated operational current
25 A
mounting location
RIGHT
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
protection type
WITHOUT PROTECTION
[Ue] rated operational voltage
230..400 V
connections - terminals
TERMINAL BLOCK - PG 21 - SCREW CLAMP CONNECTOR FOR 6...10 MM
control type
COMMUNICATING
number of circuits
2
provided equipment
END COVER
mounting mode
BY CLIPS
mounting support
BUSBAR
standards
IEC 60439-2
width
244 MM
depth
103.5 MM
height
75.5 MM