• KBB40DF405TW - Canalis - flexible length - 40 A - 0.5 m - 1 circuit - DALI compatible - white, Schneider Electric
product or component type
BUSBAR TRUNKING
busbar description
FLEXIBLE LENGTH
device short name
KBB
direction change type
3 DIMENSIONS
[Ie] rated operational current
40 A AT 35 DC
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
device application
LIGHTING
thermal stress limit
900 KA.S
radiated magnetic field
2 PT
[Ue] rated operational voltage
230..400 V
[Uimp] rated impulse withstand voltage
4 KV
[Ui] rated insulation voltage
690 V
[Icw] rated short-time withstand current
0.94 KA
[Ipk] rated peak withstand current
9.6 KA
THDI
40 A AT 0...15
network frequency
50 60 HZ
control type
COMMUNICATING
number of circuits
1
mounting mode
BY CLIPS
standards
IEC 60439-2
width
540 MM
depth
51 MM
height
60 MM