• KBC10DCS201 - Canalis - tap-off unit - 10 A - fixed polarity - pre-wired - L2+N - yellow, Schneider Electric
[Ui] rated insulation voltage
690 V
[Ie] rated operational current
10 A AT 35 DC
WITHOUT PROTECTION
electrical connection
PRE-WIRED WITH SO5Z1Z1-F - 3 X 1.5 MM - 0.8 M LONG
busbar trunking polarity
L1+N+PE
tap-off unit polarity
L2+N
tap-off unit connector type
WITH FIXED POLARITY
tap-off lock colour
YELLOW
width
55 MM
depth
12.5 MM
height
42 MM