• KNB160ZF1 - Canalis - fixing brackets 40 A to 160 A for KN, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range
CANALIS
range of product
CANALIS
product name
KN
product or component type
BRACKET
product compatibility
KN
fixing device mounting
SUSPENDED ON THREADED ROD
maximum load
80 KG
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
accessory / separate part category
FIXING ACCESSORY
standards
IEC 60439-2
width
61 MM
depth
23 MM
height
118 MM