• KNB160ZFKP1 - Canalis - pendant kit - vertical - 160 A, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range
CANALIS
range of product
CANALIS
product name
KN
product or component type
PENDANT BRACKET
product compatibility
KN
fixing device mounting
UNDER CEILING OR I-BEAM
maximum load
16 KG
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
accessory / separate part category
FIXING ACCESSORY
standards
IEC 60439-2
width
241 MM
depth
135 MM