• KNT63ZJ4 - Canalis - electrical and mechanical jointing device -40 to 63 A- communicating, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range
CANALIS
range of product
CANALIS
product name
KN
product or component type
ELECTRICAL+MECHANICAL JOINTING
product compatibility
KN
[Ie] rated operational current
40 A
offer type
SPARE PART
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
device application
LOW POWER DISTRIBUTION
[Ue] rated operational voltage
230..500 V
control type
COMMUNICATING
number of circuits
1
standards
IEC 60439-2
width
200 MM
depth
38 MM
height
100 MM