KTB0074ZA4 - Canalis - rods and 2 holding support for horizontal bar - H 74 mm, Schneider Electric
- Product Code: KTB0074ZA4
range of product
CANALIS
range
CANALIS
product name
KT
product or component type
SUPPORT HOOK
device short name
KTB
range compatibility
trunking from Canalis - KT
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
accessory / separate part category
SUPPORT ACCESSORY
fixing device mounting
SUSPENDED ON THREADED ROD
horizontal distance
2 M
[Ie] rated operational current
800 A with aluminium
standards
IEC 60439-2
width
160 MM
depth
69 MM
height
74 MM