• LE1D12Q7 - TeSys LE - enclosed DOL starter - 12 A - 380 V AC coil, Schneider Electric
control type
push-button start green I
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
[Ie] rated operational current
12 A AC-3
motor power kW
3 KW AT 220230 V AC 5060 HZ
[Ithe] conventional enclosed thermal current
12 A
[Uc] control circuit voltage
380 V AC 5060 HZ
width
88 MM
height
166 MM
depth
128.5 MM