LE1D12V7A09 - TeSys LE - enclosed DOL starter - 9 A - 24 V AC coil - selector 3 pos + reset, Schneider Electric
- Product Code: LE1D12V7A09
control type
push-button reset blue R
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
[Ie] rated operational current
12 A AC-3
motor power kW
3 KW AT 220230 V AC 5060 HZ
[Ithe] conventional enclosed thermal current
12 A
[Uc] control circuit voltage
400 V AC 5060 HZ
width
88 MM
height
166 MM
depth
135 MM