• LE1D18Q7 - TeSys LE - enclosed DOL starter - 18 A - 380 V AC coil, Schneider Electric
control type
push-button start green I
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
[Ie] rated operational current
18 A AC-3
motor power kW
10 KW AT 500 V AC 5060 HZ
[Ithe] conventional enclosed thermal current
18 A
[Uc] control circuit voltage
380 V AC 5060 HZ
width
101 MM
height
201 MM
depth
153.5 MM