• LE1D18V7A05 - TeSys LE - enclosed DOL starter - 18 A - 400 V AC coil - reset, Schneider Electric
control type
push-button reset blue R
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
[Ie] rated operational current
18 A AC-3
motor power kW
10 KW AT 500 V AC 5060 HZ
[Ithe] conventional enclosed thermal current
18 A
[Uc] control circuit voltage
400 V AC 5060 HZ
width
101 MM
height
201 MM
depth
153.5 MM