• LE1D25N7 - TeSys LE - enclosed DOL starter - 25 A - 415 V AC coil, Schneider Electric
[Ie] rated operational current
25 A AC-3
motor power kW
11 KW AT 380400 V AC 5060 HZ
[Ithe] conventional enclosed thermal current
25 A
[Uc] control circuit voltage
415 V AC 5060 HZ
width
101 MM
height
201 MM
depth
153.5 MM