• LE1D35Q7 - TeSys LE - enclosed DOL starter - 35 A - 380 V AC coil, Schneider Electric
[Ie] rated operational current
35 A AC-3
motor power kW
15 KW AT 380400 V AC 5060 HZ
[Ithe] conventional enclosed thermal current
35 A
[Uc] control circuit voltage
380 V AC 5060 HZ
width
101 MM
height
201 MM
depth
153.5 MM