LTMR27EBD - motor controller LTMR TeSys T - 24 V DC 27 A for Ethernet TCP/IP, Schneider Electric
- Product Code: LTMR27EBD
[Us] rated supply voltage
24 V DC
current consumption
56...127 MA
supply voltage limits
20.4...26.24 V DC
communication port protocol
MODBUS TCP ETHERNET IP
[Ui] rated insulation voltage
690 V CONFORMING TO ENIEC 60947-1
[Uimp] rated impulse withstand voltage
6 KV FOR CURRENT OR VOLTAGE MEASUREMENT CIRCUIT CONFORMING TO ENIEC 60947-4-1
associated fuse rating
4 A GG FOR OUTPUT
input current
7 MA
input/output type
LOGIC INPUT < 15 V AND 2 A...15 MA FOR 15 MS AT STATE 1
load current
5 A AT 250 V AC FOR LOGIC OUTPUT
permissible power
480 VA AC-15 IE = 2 A 500000 CYCLES OUTPUT
measurement accuracy
5...15 EARTH FAULT CURRENT INTERNAL MEASUREMENT FOR CURRENT > 0.2 A
connection pitch
5.08 MM
tightening torque
0.5...0.6 N.M 3 MM FLAT SCREWDRIVER FOR CONTROL CIRCUIT
width
91 MM
height
61 MM
depth
122.5 MM