LVR05250A69T - Anti Harmonic detuned reactor25kvar 210Hz (4.2) 5.7% 50Hz 690V, Schneider Electric
- Product Code: LVR05250A69T
- Brand: Schneider Electric
- Availability: To be confirmed
- On Request Ex Tax:
MAIN CHARACTERISTICS
reactive power rating
25 KVAR AT 690 V AC 50 HZ
network rated voltage
690 V AC 50 HZ
power losses (max)
200 W
value of inductance
3.654 MH
fundamental current rating
20.9 A
RMS current rating
25.5 A
2 A AT 250 V AC 50 HZ
fixing center
200 X 125 MM
height
220 MM
width
240 MM
depth
160 MM