• LVR07125A69T - Anti Harmonic detuned reactor12.5kvar 190Hz (3.8) 7% 50Hz 690V, Schneider Electric
  • On Request Ex Tax:
reactive power rating
12.5 KVAR AT 690 V AC 50 HZ
network rated voltage
690 V AC 50 HZ
power losses (max)
150 W
value of inductance
8.893 MH
fundamental current rating
10.5 A
RMS current rating
11.3 A
electrical insulation class
CLASS F
2 A AT 250 V AC 50 HZ
fixing center
200 X 125 MM
height
220 MM
width
240 MM
depth
160 MM