• LVR07250A69T - Anti Harmonic detuned reactor25kvar 190Hz (3.8) 7% 50Hz 690V, Schneider Electric
reactive power rating
25 KVAR AT 690 V AC 50 HZ
network rated voltage
690 V AC 50 HZ
power losses (max)
200 W
value of inductance
4.464 MH
fundamental current rating
20.9 A
RMS current rating
22.6 A
electrical insulation class
CLASS B
2 A AT 250 V AC 50 HZ
fixing center
200 X 125 MM
height
220 MM
width
240 MM
depth
160 MM