• AZ5CE015 - Cable end insulated 1 5mm² medium size black dispenser-pack NF, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range of product
LINERGY
product or component type
CABLE END
cable end size
MEDIUM
standards
NF C 63-023
type of packing
DISPENSER PACK
quantity per set
5 SETS OF 200
cable cross section
1.5 MM
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
cable end type
SINGLE CONDUCTOR
additional information
WITHOUT MARKER TAG HOLDER
colour
BLACK
bezel material
HALOGEN-FREE PLASTIC
tube material
COPPER CONFORMING TO ISO 1337
number of cables
1
AWG gauge
AWG 16
bezel size
DM 4 MM
tube diameter
2 MM
length
14 MM
tube length
8 MM
CAD overall width
4 MM
CAD overall height
4 MM
CAD overall depth
14 MM