• KBA25ED4303W - Canalis - straight length - 25 A - 3 m - 3L+N+PE - white, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range
CANALIS
range of product
CANALIS
product or component type
BUSBAR TRUNKING
device short name
KBA
product compatibility
KBA
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
device application
LIGHTING
radiated magnetic field
2 PT
[Ue] rated operational voltage
230..400 V
[Uimp] rated impulse withstand voltage
4 KV
[Ui] rated insulation voltage
690 V
[Ie] rated operational current
25 A AT 35 DC
network frequency
50 60 HZ
[Icw] rated short-time withstand current
0.44 KA
[Ipk] rated peak withstand current
4.4 KA
thermal stress limit
195 KA.S
THDI
25 A AT 0...15
voltage drop
0.72 V WITH POWER FACTOR = 1 AT 50 HZ WITH 1A FOR 100 M LONG
linear resistance
R20= 6.8 mΩ/m for 20 °C-phase conductor
mounting mode
BY CLIPS
busbar description
STRAIGHT LENGTH
busbar trunking polarity
3L+N+PE
number of tap-off outlets
3
control type
WITHOUT
standards
EN IEC 60439 2
width
3140 MM
depth
30 MM
height
46 MM