• KBA40ED4203W - Canalis - straight length - 40 A - 2 m - 3L+N+PE - white, Schneider Electric
[Ui] rated insulation voltage
690 V
[Ie] rated operational current
40 A AT 35 DC
THDI
40 A AT 0...15
voltage drop
0.3 V WITH POWER FACTOR = 1 AT 50 HZ WITH 1A FOR 100 M LONG
linear resistance
X1= 0.02 mΩ/m for 35 °C at Inc and 50 Hz-phase conductor
busbar trunking polarity
3L+N+PE
number of tap-off outlets
3
control type
WITHOUT
width
2140 MM
depth
30 MM
height
46 MM