• LE3D12V7 - TeSys LE - enclosed star-delta starter - 12 A - 400 V AC coil, Schneider Electric
[Ie] rated operational current
12 A AC-3
motor power kW
11 KW AT 415 V
[Uc] control circuit voltage
400 V AC 5060 HZ
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
connections - terminals
SCREW CLAMP TERMINALS POWER CIRCUIT
width
186 MM
height
348 MM
depth
175.5 MM