• XVR13B05L - 130mm Rotatng Mirror Orange 24VAC/DCIP67, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range of product
HARMONY XVR
product or component type
PRW RTTG MIRROR BEACON
sound signalling
WITHOUT
device short name
XVR
mounting diameter
130 MM
IP degree of protection
IP66 CONFORMING TO IEC 60529
[Us] rated supply voltage
24 V ACDC
light source
HIGH LUMINOSITY LED ORANGE
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
material
ABS ACRYLONITRILE BUTADIENE-STYRENE BODY PART
CAD overall width
130 MM
CAD overall depth
130 MM
product weight
0.82 KG
marking
CE
product mounting
BY 3 M6 SCREWS
[Uimp] rated impulse withstand voltage
0.8 KV
current consumption
125 MA
flashing frequency
2.7 HZ
clamping connection capacity
1.25 MM2
AWG gauge
AWG 18
cable length
400 MM