• XVS72BMBP - Electronic Alarm PNP Black, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range of product
HARMONY XVS
product or component type
ELECTRONIC ALARM
device short name
XVS
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
colour
BLACK
material
ABS ACRYLONITRILE BUTADIENE-STYRENE BODY
product weight
0.18 KG
marking
CE
overvoltage category
CLASS II CONFORMING TO ENIEC 61140
mounting support
72 MM DIN RAIL
[Us] rated supply voltage
12...24 V DC
[Uimp] rated impulse withstand voltage
0.8 KV
current consumption
117 MA AT 12 V
clamping connection capacity
<= 1 X 1.5 MM2
width
72 MM
height
72 MM
depth
69.3 MM