• XVS96BMBN - electronic alarm - 16 tones - 0..96 dB - NPN output - black - IP54, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range of product
HARMONY XVS
product or component type
ELECTRONIC ALARM
device short name
XVS
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
colour
BLACK
material
PC POLYCARBONATE TERMINAL COVER
product weight
0.4 KG
marking
CE
overvoltage category
CLASS II CONFORMING TO ENIEC 61140
mounting support
96 MM DIN RAIL
[Us] rated supply voltage
12...24 V DC
[Uimp] rated impulse withstand voltage
0.8 KV
current consumption
250 MA AT 12 V
clamping connection capacity
<= 1 X 1.5 MM2
width
96 MM
height
96 MM
depth
58.1 MM