• XVUZ250T - fixing unit - metal bracket with 250mm pole - black, Schneider Electric
MAIN CHARACTERISTICS
range of product
HARMONY XVU
product or component type
MODULAR TOWER LIGHT
accessory / separate part type
FIXING PLATE
accessory / separate part category
MOUNTING AND FIXING ACCESSORY
component name
XVU
mounting diameter
60 MM
COMPLEMETARY CHARACTERISTICS
pole heigth
250 MM
mounting support
METAL BRACKET WITH POLE
product compatibility
TOP ACDC BODY
material
PBT (polybutylene terephthalate) V-0 flame retardant conforming to UL 94
housing colour
BLACK
connections - terminals
PUSH-IN
[Us] rated supply voltage
24 V AC/DC
length
300 MM